Kağıthane’de kültür sanat sezonu Türkçe Raple açılıyor


Kağıthane Belediyesi kültür sanat sezonunun açılışını Resul Aydemir’in vereceği Türkçe Rap konseriyle gerçekleştiriyor.
Her yıl binlerce vatandaşı ücretsiz olarak sanat etkinlikleriyle buluşturan Kağıthane Belediyesi yeni sezona da hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl Kültür Sanat etkinliklerine Seyrantepe Kültür Merkezi ile Gürsel Mahalle Konağı da ev sahipliği yapacak. Ekim Ayı etkinlikleri 7 Ekim Cumartesi günü Sultan Selim Kültür Merkezi’nde Resul Aydemir’in vereceği Türkçe Rap konseriyle başlıyor.

Sultan Selim Mahallesi’ndeki kültür merkezinde sahne alacak olan ve ‘O Ses Türkiye’ programı ile hayran kitlesi kazanan rap müzik sanatçısı Resul Aydemir konseri ile başlayan etkinlikler, 31 ekim akşamı Gültepe Kültür Merkezi’nin ev sahipliğini yapacağı ’Osmanlı Kıraathanesi’ adlı söyleşi ile sona erecek.

Ay boyunca toplamda birbirinden farklı 47 programı vatandaşla buluşturacak olan Kağıthane Belediyesi, çocukları da sevindirecek. Ekim Ayı’nda ,10 yeni çocuk sineması, 20 adet de çocuk tiyatrosu farklı 7 farklı kültür merkezinde sahnelenecek. Özellikle çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan tiyatro oyunları hem hafta içi hem de hafta sonu çocuk izleyiciler ile buluşacak.

Yetişkinler için ise Ekim ayı içinde dikkat çeken tiyatro oyunları sahnelenecek. Bosna Savaşı’na ve Müslüman katliamına tanıklık eden ilk tiyatro oyunu olma özelliğini taşıyan ‘Aliya’ 19 Ekim akşamı Sultan Selim Kültür Merkezi’nde seyirci karşısına çıkacak. Yapımı tamamlanan ve bu sene bir çok programa ev sahipliği yapacak olan Seyrantepe Kültür Merkezi’nin ilk konuğu ise 13 ekim gecesi vereceği konser ile sevilen Türkücü Aynur Haşhaş olacak.

Önümüzdeki aylarda daha da yoğunlaşarak devam edecek olan etkinlikler ile bu yıl da Kağıthaneli vatandaşlar kültür sanata doyacak.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website