İnşaat Sektörünün Yaptığı Dev Kampanyada Ev Alacaklar İçin Yüzde 35'e Varan İndirim Yapılacak


İnşaat sektörü, satışların dibe vurmasıyla "Türkiye için kazanç vakti" sloganıyla konut kampanyası başlattı. Bakan, projelerin satış fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılacağını duyururken ayrıca 6 ay sonra peşin ödeyene yüzde 35 indirim yapılacağı belirtildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, gayrimenkul alanındaki kampanya kapsamında, projelerin satış fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılacağını ve 120 ay vade uygulanacağını bildirdi.
KAMPANYA 31 EKİM'E KADAR SÜRECEK
Konuttaki dev kampanyanın tanıtım töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kampanya 29 Ağustos'ta başlayacak. 31 Ekim'e kadar sürecek. Şimdi stok noktasında, net bir rakam veya bir stok sayısı var mıdır derseniz veya stoğu neye göre belirliyorsunuz? Bu bakış açısına bağlı. Bu kampanya 100 bin konutu içeriyor.
KAMPANYA 100 BİN KONUTU İÇERİYOR
100 bin konutta da kota var. Yani yaklaşık yüzde 25'i kadar. Tabi bunu inşallah sektör temsilcilerimiz arttıracaktır. Bugün buradan sözünü alırız inşallah. Şu anki kampanya şartları 100 bin konut ve bunun yaklaşık yüzde 25'i diye düşünebiliriz."
6 AY SONRA PEŞİN ÖDEYENE YÜZDE 35 İNDİRİM SAĞLANACAK
Kampanyada en çok dikkat çeken kısım ise vatandaşın döviz veya altından gayrimenkule yönlendirilmesi. Peşinat tutarının döviz veya altın cinsinden yatırılması durumunda o günün Merkez Bankası kuru dikkate alınacak. Kampanyada alıcıya 6 ay sonra peşin öderse yüzde 35, 12 ayda ise 25 indirim sağlanıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Minimum yüzde 10 peşinat alınacak. Bu peşinatla alakalı, bugün dövizde veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu. Altını ve dövizi bugünkü kurdan neyse bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dövize ve altına artış geldi, bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum söz konusu değil."
ÖRNEĞİN 1 MİLYON LİRALIK BİR DAİREDE İNDİRİM NASIL OLACAK
Dairenin fiyatı: 1 milyon lira
İndirimli fiyat: 900 bin lira
Peşinat: 90 bin lira
Aylık taksit: 7.673 lira
Borcun 12. ayda kapanması seçeneği
İndirim oranı: Yüzde 55
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website