Suriyeli Aşiretler Hükümete Destek İçin 500 Bin Dolar Bozdurdu

Başkan Erdoğan'ın çağrısı üzerine dolar bozduranların arasına Suriye'de 10 aşiretin temsilcisi de katıldı. Hatay'da 500 bin dolarını TL'ye çeviren aşiret lideri, önümüzdeki günlerde 2,5 milyon dolar daha bozduracağını belirtti.
Suriye'de 10 aşiretin temsilciliğini yürüten Assasni aşireti lideri Emin Al Assani, ABD'nin Türkiye'ye yaptırımlarına karşı Türkiye hükümetine destek vermek için bundan sonra yaptıkları ticaretlerde Türk Lirası kullanma kararı aldı. 500 bin dolar bozduran Assani, önümüzdeki günlerde 2 milyon 500 bin dolar daha bozduracağını kaydetti.
10 AŞİRETİN TEMSİLCİSİ HATAY'DA 500 BİN DOLAR BOZDU
Suriye ve Türkiye'de pek çok ticari alanda faaliyet gösteren 10 aşiretin temsilcisiyle birlikte Ziraat Bankası Reyhanlı Şubesi'ne gelen aşiret lideri Assani, içerisinde 500 bin Dolar bulunan çantayı banka görevlilerine teslim etti. Doların, değer kaybeden TL'ye çevrilmesiyle Assani'nin banka hesabına 3 milyon 82 bin 101 TL yatırıldı.


"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE 2,5 MİLYON DOLAR DAHA BOZDURACAĞIZ"
Assani, aşiretler olarak Türkiye ile yaptıkları ticaretlerde Türk Lirası kullanma kararı aldıklarını belirterek, "Bundan sonra Dolar yerine TL ile ticaret yapıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk hükümetine destek vereceğiz. Önümüzdeki günlerde 2 milyon 500 bin Dolar daha bozduracağız" diye konuştu.


"TÜRKLERLE YAPTIĞIMIZ TİCARETİ TL İLE YAPACAĞIZ"
İgedet Aşireti Temsilcisi Abdulaziz Hammade ise lider olarak seçtikleri Emin Al Assani'nin alacağı kararların arkasında olduklarına vurgu yaparak, "Türk hükümetine ve Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerimiz devam edecek. Türklerle yaptığımız yatırımların tamamını Türk parasıyla yapmayı taahhüt ediyoruz" dedi.

Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website