BAYRAMPAŞA'DA SAĞLIK İÇİN 10 BİN ADIM ATTILAR


Bayrampaşa Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle düzenlediği etkinlikte, Başkan Atila Aydıner ve beraberindekiler, sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturmak amacıyla yaklaşık 5 kilometre yürüdü.
3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla, Bayrampaşa Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ortaklaşa yürüyüş düzenledi. Yıldırım Mahalle Muhtarlığı önünden başlayan yürüyüş boyunca ‘Sağlık için her gün 10 bin adım’ ve ‘Harekete devam et, obeziteye veda et’ pankartları taşındı. Başkan Atila Aydıner’in öncülüğünde Bayrampaşa Şehir Parkı’na kadar yürüyen grup, daha sonra park içinde de tur attı. Yürüyüşe Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya, Bayrampaşa Sağlık Grup Başkanı Aydın Korkmaz, belediye birim müdürleri, mahalle muhtarları, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
“SAĞLIĞIMIZ İÇİN GÜNDE 5 KİLOMETRE YÜRÜMELİYİZ”
Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle farkındalık oluşturmak ve yürümenin sağlık açısından önemini ortaya koymak amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Atila Aydıner, “Sağlığımız için yürüyüşü her gün yapmalı ve günde ortalama 4-5 kilometre yürümeliyiz. Başta obezite olmak üzere, kolesterol ve buna bağlı bir çok hastalık maalesef yürüyüş ve spor yapmadığımızdan kaynaklanıyor. Bu nedenle bugün bu konuya dikkat çekmek istedik. Diyoruz ki mutlaka yürüyün, her gün yürüyün ve spor yapın. Beslenmenize çok dikkat edin; perhiz yapın, yağlı, asitli, şekerli yiyecek ve içeceklerden mutlaka kaçının. Bir belediye başkanı ve eczacı olarak benim tavsiyem budur” şeklinde konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website