GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI “BİLFEST”TE BULUŞTU


Bayrampaşa Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle, bilimsel farkındalık oluşturmak amacıyla, düzenlenen Bayrampaşa Belediyesi Bilim Festivali'nin (BİLFEST 2018) açılışı Başkan Atila Aydıner’in katılımıyla gerçekleştirildi. Dört gün süren festival boyunca çok sayıda 'mucit' birbirinden ilginç buluşlarını sergiledi.
Bayrampaşa Belediyesi, bilime katkı sağlayacak yeni nesillerin yetiştirilmesi ve bilimsel farkındalık oluşturmak amacıyla TÜBİTAK ile ortaklaşa Bilim Festivali (BİLFEST 2018) düzenledi. Açılışını Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in gerçekleştirdiği festivalde, çok sayıda ‘mucit’ birbirinden ilginç buluşlarını sergiledi.
Muratpaşa Mahallesi kapalı pazar yerinde düzenlenen festivalde matematik geometri, fizik, kimya, biyoloji, robot ve yumurcak bilim evi ile tezhip, ebru, icatlar, origami, Türk mucitler ve bilim adamları atölyesi yer aldı. Bilimsel deneylerin de yapıldığı festivale, her yaş grubundan, yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
"BİLİME SEVDALI GENÇLERİMİZ İLE GURUR DUYUYORUM"
Festivalin açılış programının ardından kurulan atölyeleri ve sergi alanlarını ziyaret eden ve belediye olarak bu festivale çok önem verdiklerini belirten Başkan Atila Aydıner, “Gençlerimize imkân sağlandığında onların teknoloji alanında oldukça başarılı projeler geliştirdiğini görüyoruz. Bu ülkemiz için oldukça önemli ve umut verici. Bugüne kadar geliştirdiği özgün ve yenilikçi projelerle ulusal ve uluslararası birçok yarışmadan ödül almayı başaran Bilim Merkezimiz, ülkemiz genelinde her yaş grubunda farkındalık oluşturmak için bu festivali düzenliyor. Bu festivalde görüldüğü üzere, kendilerine fırsat verilen genç kardeşlerimiz bugün burada, ürettikleri projeler ile kendilerini ortaya koydular. Farklı yerlerden başarılı projelerle Bayrampaşa’ya gelen bu kardeşlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Böyle bir gençlik ile gurur duymamak elde değil” dedi.
Sancaktepe Bilim Merkezi, Esenler Bilim Parkı, Ankara Polatlı Bilim Merkezi ve SANCAKGEM’in de stant açtığı festivalin açılışına Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, mahalle muhtarları ile okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website