Silivri'de doğal gaz boru hattında patlama


Silivri'de doğalgaz hattında meydana gelen patlama sonucu yangın çıktı. İlk bilgilere göre olayda ölen ve yaralanan yok.
Silivri Gazitepe Mahallesi'nde saat 17.30 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu projesi güzergahındaki yol çalışması sırasında doğalgaz patlaması meydana geldi. Henüz belirlenmeyen bir sebeple meydana gelen patlamanın ardından alevler yükseldi. İstanbul İtfaiyesi Avcılar, Mimarsinan, Çatalca, Silivri gruplarından 12 araç 45 personel ile olay yerine vardıktan sonra bir süre güvenli noktada bekletildi.

Güvenli noktada bekletilen itfaiye ekipleri, yangının çevreye yayılmaması için müdahalede bulundu. Daha sonra yangın boru hattının kapatılmasıyla kontrol altına alındı. Yaklaşık bir buçuk saatlik müdahalenin ardından alevler kontrol altına alındı. İtfaiyenin soğutma çalışmaları devam ediyor.

Patlamanın doğalgaz ana dağıtım hattında olduğu öğrenildi. İlk bilgilere göre olayda ölen ve yaralanan yok.
İBB'DEN AÇIKLAMA
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada (İBB) Çatalça'da meydana gelen yangının boru hattının kapatılmasıyla kontrol altına alındığı ve yangının İstanbul gaz dağıtımını etkilemediği belirtildi. 
BOTAŞ'TAN SİLİVRİ'DEKİ DOĞALGAZ PATLAMASI AÇIKLAMASI
Silivri'de doğalgaz hattında meydana gelen patlamaya ilişkin BOTAŞ'ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İstanbul ili Silivri İlçesi Gazitepe Mahallesi kırsalında yer alan BOTAŞ Ana İletim hattında 06 Ekim 2018 tarihinde saat 17:30 civarında sebebi alt yapı çalışmaları olarak tahmin edilen bir patlama meydana gelmiştir. BOTAŞ Gaz Kontrol Merkezinden gerekli hat vanalarına müdahale edilerek, bölgedeki vanalar kapatılmış ve gaz akışı durdurulmuştur. Yangın Kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmalarının ardından ivedilikle tamir çalışmalarına başlanacaktır. Bu süre zarfında gerekli tedbirler alınmış olup, ülkemizin iletim sistemi doğu arz kaynaklarından beslenmek suretiyle hiçbir bölgemizde herhangi bir gaz kesintisi söz konusu olmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website