ABD'li Yetkili: YPG ile İlişkimiz Geçici ve Taktiksel Odaklı


Son dakika! ABD'li üst düzey yetkili YPG ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. ABD'li yetkili, "YPG ile ilişkimiz geçici, taktiksel" dedi.
ABD'li üst düzey yetkili YPG ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. ABD'li yetkili, "YPG ile ilişkimiz geçici, taktiksel" dedi. PKK terör örgütü elebaşları için konulan para ödülünün ise, "Türkiye'nin endişelerine yanıt" olduğunu söyledi.
"DEVRİYELER, SURİYE STRATEJİMİZİN DOĞAL BİR PARÇASI"
Münbiç'te ortak devriyeyle ilgili açıklama yapan ABD'li üst düzey yetkili, "Devriyelerin başlaması büyük bir başarı. Devriyelerin sıklığına komutanlar karar verecek. Devriyeler Suriye stratejimizin doğal bir parçası" açıklamasında bulundu.
"BİZ ANLIYORUZ, TÜRKİYE'DE BİZİ ANLAMALI"
Fırat Nehri'nin doğusundaki YPG'lilere muhtemel bir operasyon için ise, ABD'li yetkili "Biz anlıyoruz, Türkiye de bizi anlamalı" ifadesini kullandı.
PKK ELEBAŞLARI İÇİN KONULAN PARA ÖDÜLÜ
ABD'li yetkili, PKK terör örgütü elebaşları için konulan para ödülünün 'Türkiye'nin endişelerine yanıt' olduğunu söyledi.
S-400 FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ
Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı S-400 füze savunma sistemiyle ilgili de görüşlerini dile getiren ABD'li üst düzey yetkili, "Bir daha gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website