CHP'den İhraç Edilmesi Beklenen Öztürk Yılmaz, Parti Kuruyor


Düzenlediği basın toplantısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na meydan okuyan Öztürk Yılmaz'ın CHP'den ihraç edilmesi durumunda parti kurup yoluna devam edeceği konuşuluyor.
Konuk olduğu televizyon programında Türkçe ezan çıkışıyla eleştiri oklarının hedefi olan CHP ArdahanMilletvekili Öztürk Yılmaz hakkında sürpriz bir iddia ortaya atıldı.
DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ
Yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren CHP'de Öztürk Yılmaz depremi yaşanıyor. Konuk olduğu televizyon programında "Ezan Türkçe okunmalı" çıkışına imza atan ve eleştiri oklarının hedefi olan Yılmaz, parti disiplinine sevk edilmişti.
KILIÇDAROĞLU'NU YERDEN YERE VURDU
Bu gelişme sonrası basın toplantısı düzenleyen ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert eleştiriler yönelten Yılmaz, "Aşağılık bir işe imza attınız, defolup gideceksiniz; sıkıyorsa at bakalım beni buradan, istifa etmiyorum. Sen istiyorsun ki çekip gideyim. Neden? Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim. Eften püften gerekçeyle disipline sevk edemeyeceğini biliyorsun. Bu CHP'nin değerlerini sonuna kadar savunmak zorundayız. Sen istiyorsun ki Öztürk yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun, rakip olarak görüyorsun" ifadelerini kullanmıştı.
YENİ PARTİ KURACAK
Tüm gelişmeler sonrası CHP'den ihraç edilmesine kesin gözüyle bakılan Öztürk Yılmaz için sürpriz bir iddia ortaya atıldı. 24 Haziran seçimleri öncesi cumhurbaşkanlığı için aday olmak istediğini belirten Yılmaz'ın ihraç edilmesi durumunda yeni parti kuracağı konuşuluyor.
haberler.com
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website