YSK İzin Verdi! TRT, Sandıkları Haber Amaçlı Görüntüleyebilecek


Son dakika! YSK, oy sayımı devam eden sandıkları görüntülemek için başvuru yapan TRT'nin talebini kısmen kabul etti. TRT, sandıklardan haber amaçlı görüntü alabilecek.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), İstanbul ve Ankara'da sayımı devam eden sandıklardan canlı yayın yapmak için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuruda bulundu. Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT) yaptığı başvuruyu reddederek, sayım noktalarında görüntü almaya izin verdi.
YSK, CANLI YAYINA İZİN VERMEDİ
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), oy sayım işlemleriyle ilgili asılsız iddialardan kaynaklı gerçek dışı haber yapılmaması için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sandıklardan canlı yayın yapmak için başvuru yaptı.
YSK, TRT'nin Ankara ve İstanbul'dan canlı yayın başvurusunu kabul etmedi, ancak sayımı devam eden sandıklardan haber amaçlı görüntü almasına izin verdi.
İŞTE TRT'NİN AÇIKLAMASI
TRT Genel Müdürü Vekili Erkan Durdu imzasıyla yapılan başvuruyla ilgili açıklama şu şekilde:
"Kurulunuz tarafından büyük bir titizlikle yürütülen bu süreçte kamuoyunun gerçek dışı haber ve yorumlarla yanıltılmaması ve doğru bilgilendirilmesi bakımından, yeniden sayım işlemlerinin, sayımların yapıldığı İstanbul ve Ankara'daki sandık başlarından kanallarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınla kamuoyuna aktarılmasının yararlı olacağı değerlendirilmektedir.
Kamu yararı ve kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmeyi ilke edinmiş olan Kurumumuza, bu yayınların ivedilikle yapabilmesi hususunda gerekli iznin verilmesini Kurulunuzdan saygılarımızla arz ederiz."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website