‘SAĞLIK SPORDA, BAĞLAN HAYATA’ PROJESİ İÇİN TOPLANDILAR


Avrupa Birliği (AB) destekli ‘Sağlık Sporda, Bağlan Hayata’ isimli proje kapsamında Bayrampaşa Belediyesi’nde kamu kurumlarının ve STK’ların temsilcileriyle toplantı yapıldı. Projenin tüm yönleriyle ele alındığı toplantıda, ilgili temsilcilerin görüşleri dinlendi ve bir sonraki aşamada yapılacaklar belirlendi.
‘Sağlık Sporda, Bağlan Hayata’ isimli projesiyle AB’den hibe desteği alan Bayrampaşa Belediyesi, projeyi başarıyla hayata geçirebilmek amacıyla Bayrampaşa Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Bayrampaşa Toplum Sağlığı Merkezi, Genç Kızılay İstanbul Şubesi, Yeşilay Bayrampaşa Şubesi, spor kulüpleri ve gençlik merkezi temsilcileri, STK’lar, öğretmenler ve basın mensupları ile bir dizi toplantı gerçekleştiriyor. Bu çerçevede projenin tüm paydaşları Bayrampaşa Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.
Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya’nın başkanlık ettiği toplantıda, sağlıklı bir nesil oluşturmak için gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla “Kötü alışkanlıklarla mücadele için bir araç olarak spor kullanımı ve yerel yönetimlerin rolü ve görevleri” başlığı altında bilgi, deneyim ve tecrübe paylaşımında bulunuldu. Proje tüm yönleriyle ele alınarak ilgili temsilcilerin görüşleri dinlendi ve bir sonraki aşamada yapılacaklar belirlendi. Öte yandan arama konferansı gerçekleştirildi.
PROJE İLE NE AMAÇLANIYOR?
Proje kapsamında, Bayrampaşa ile Kaunas belediyeleri arasında sağlıklı yaşam ve spor alanında şehir eşleştirme ilişkisinin geliştirilmesi ve uluslararası düzeyde vatandaşların sağlığını korumak ve dezavantajlı grupların sosyal hayata dâhil edilmesi planlanıyor. Proje ile uzun vadede ise Litvanya ve Türkiye’de kamuoyuna yönelik farkındalık kampanyaları ile gençlerin büyük bir bölümünün madde bağımlılığı konusunda bilincinin ve duyarlılığının arttırılması amaçlanıyor.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website