Anıtkabir'de ilginç anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil herkes Bahçeli'nin yüzüğüne takıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. Parti liderlerinin de katıldığı programda ilginç anlar da yaşandı. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin parmağındaki yüzüğün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çevredekiler tarafından dikkatle incelendiği görüldü. 16 Ekim'deki Konya ziyareti sırasında bir partili tarafından Bahçeli'ye hediye edilen yüzüğe, "Kızılelma" adının verildiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in ilanının 99. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aslanlı Yol'un başındaki yerini almasının ardından başlayan törende, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, yüksek yargı organlarının başkanları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları da hazır bulundu.
BAHÇELİ'NİN YÜZÜĞÜ İLGİ ODAĞI OLDU Program, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aslanlı Yol'un başındaki yerini almasının ardından başladı. Daha sonra mozoleye çelenk bırakan devlet erkanı, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu. Program daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'nde devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Anıtkabir'in bahçesinde ise dikkat çeken anlar yaşandı. Çekilen karelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve birçok ismin, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yüzüğünü dikkatle incelediği görülüyor.
KONYA ZİYARETİNDE HEDİL EDİLDİ Yüzüklere olan düşkünlüğüyle bilinen Devlet Bahçeli'nin parmağındaki yüzüğün adı "Kızılelma". Bu yüzük MHP liderine 16 Ekim'deki Konya programında hediye edilmişti. MYK eski üyesi ve parti üyesi Hüseyin Korkmaz, 16 Ekim'de Konya'ya giden MHP liderine hediye etmek için tasarımcı Servet Küçükdemirel'den yüzük yapmasını istedi. Bunun üzerine Küçükdemirel de tasarımı da kendisine ait olan yüzüğü 10 gün içerisinde tamamladı. 925 ayar gümüşten yapılan ve siyah kristal oniks taş kullanılan yüzüğün üzerindeki taşın rengi İslam aleminin kıblesi olan Kabe-i Muazzamayı temsil ediyor. ÖZEL DEFTERİ İMZALAYIP MESAJ YAZDI Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim vesilesiyle Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Aziz Atatürk, bugün riyasetiniz altında yürütülen zorlu ve destansı bir mücadelenin ardından kurduğumuz Cumhuriyet'imizin 99'uncu yıl dönümünü idrak ediyoruz. Zat-ı alinizin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Cumhuriyet'imizi ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu tarihi günü, ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobili olan Togg'un üretim tesisinin açılışını yaparak taçlandırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Önümüze çıkartılan engellere aldırmadan içinde bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı yapmak ve milletimizi hayalleriyle buluşturmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Ruhun şad olsun. Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website