MHP'li vekilden İstiklal'i kana bulayan terörist için zehir zemberek açıklama: İdam edilmeli, leşi yüreğimizi ancak soğutur

Dün akşam İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 vatandaşımız da yaralandı. Kadın terörist yakalanıp sorguya alınırken MHP kanadından olaya ilişkin zehir zemberek bir açıklama geldi. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Bu seri katiller, caniler için idam cezası getirilmelidir. Bu katliamı gerçekleştiren şerefsiz, alçak bebek katilleri kanlarında boğulmalılar. Bunların leşi yüreğimizi soğutur ancak." dedi. Dün İstiklal Caddesi'nde kadın terörist Ahlam Albashır'ın düzenlediği bombalı saldırısda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı. Saldırı, dünyada ve ülkemizde büyük yankı uyandırırken terörist, sabaha karşı Küçükçekmece'deki evinde yakalandı. TALİMATI KOBANİ'DEN ALMIŞ İlk sorgusunda saldırı talimatını Kobani'den aldığı söyleyen Suriyeli teröristin PKK tarafından yetiştirildiği öğrenildi. Teröristin kimliğine ve saldırıya ilişkinse yeni detaylar ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kadının kimliği açıklandı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashir isimli şahıs sağ olarak ele geçirilmiştir. Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG Terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkemize eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını beyan etmiştir. PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani'deki merkezinden İstanbul'da eylem talimatı alarak 13.11.2022 Pazar günü saat 16:20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok yönlü olarak devam etmektedir."
"KANLARINDA BOĞULMALILAR" Saldırıya art arda tepkiler gelirken MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem de konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Erdem, paylaşımında "Bu zalimleri, bu seri katiller, caniler için idam cezası getirilmelidir. Bu katliamı gerçekleştiren şerefsiz, alçak bebek katilleri kanlarında boğulmalılar. İnsanım diyen herkes, vicdan sahibi her vatandaşımızın arzusu bu yöndedir. Bunların leşi yüreğimizi soğutur ancak." ifadelerini kullandı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website