İBB, TÜGVA'ya açtığı "otopark" davasını kazandı: İşgale son verilmesi için gereken başvuruyu yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nın Genel Merkezi'nin yanında bulunan, bin metrekarelik İBB arazisini otopark olarak kullanmasını mahkeme hukuka aykırı buldu. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, "Mahkeme belediyemizi haklı bulmuş, tahliye işleminin yapılması gerektiğini de ortaya koymuştur. Dün bir kez daha TÜGVA tarafından sürdürülen işgale son verilmesi için kaymakamlığımıza gereken başvuruyu yaptık" dedi. İstanbul'un Eyüp ilçesindeki TÜGVA Merkezi'nin yanında bulunan bin metrekarelik İBB arazinin otopark olarak kullanılması mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme de TÜGVA'nın işgalini hukuka aykırı buldu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabında açıklama yapan İBB Genel Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, işgale son verilmesi için dün gerekli başvuruyu yaptıklarını bildirdi. "ARSANIN TÜGVA TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİĞİ TESPİT EDİLDİ" 2022 yılı mart ve nisan aylarında İBB Meclisi'nde de görüşülen konuyla alakalı Gökçe Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: "Eyüpsultan ilçemizde bulunan belediyemize ve 16 milyon İstanbulluya ait bir arsanın TÜGVA tarafından işgal edildiği tespit edilmiştir. Hukuka aykırı olduğu mahkeme kararı ile de sabit olan bu işgalin son bulması için dün gereken işlemi başlattık.
"KAYMAKAMLIK TAHLİYE İŞLEMİNİ YERİNE GETİRMEDİ" Eyüpsultan İlçemizde Belediyemize ait kıymetli bir arazi işgal edilmiş ve TÜGVA Genel Merkezi yanında otopark olarak kullanılmıştır. Belediyemiz ilgili arazinin teslimini talep etmiş ancak bu talep yerine getirilmemiştir. Belediyemiz tahliye talebiyle Kaymakamlığa başvurmuş ancak kaymakamlık da tahliye işlemini yerine getirmemiştir.
MAHKEME İBB'Yİ HAKLI BULDU Bunun üzerine açılan davada mahkeme Belediyemizi haklı bulmuş, tahliye işleminin yapılması gerektiğini de ortaya koymuştur. Dün bir kez daha TÜGVA tarafından sürdürülen işgale son verilmesi için Kaymakamlığımıza gereken başvuruyu yaptık." Buğra'nın paylaştığı mahkeme kararında arazide TÜGVA'nın fuzuli işgalci olduğu belirtildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website