Salı gününe dikkat! Türkiye'yi kavuran Eyyam-ı Bahur gidiyor, yağmur geliyor

Eyyam-ı Bahur adı verilen çöl sıcakları Türkiye'nin dört bir yanında etkisini göstermeye devam ederken, meteorolojik kaynaklardan 40 dereceye kadar çıkan sıcaklıklarla ilgili sevindiren bir gelişme paylaşıldı. Salı gününden itibaren sıcaklıkların 8-9 derece birden düşeceğini belirten uzmanlar, tüm yurtta yağışlı havanın etkili olacağını kaydetti. Türkiye'de, Eyyam-ı Bahur sıcaklarının etkisiyle termometreler 40 dereceleri gösterirken, sıcaklardan bunalan vatandaşlar da serinlemek için sahillere ve parklara akın ediyor. Çöl sıcaklarıyla mücadele eden vatandaşları serinletecek haber ise bugün meteorolojik kaynaklardan geldi. İSTANBUL'DA GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan verilere göre İstanbul'da perşembe günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Megakentte hava sıcaklığının da 29 derece olacağı tahmin ediliyor.
"SICAKLIKLAR 8-9 DERECE BİRDEN DÜŞECEK" Öte yandan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda salı gününden itibaren sıcaklıkların 8-9 derece birden düşerek mevsim normallerine düşeceğini açıkladı.
"PERŞEMBE GÜNÜ MARMARA'DA YAĞMUR VAR" Şen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Salı akşamı çarşamba PerşembeMarmara Batı karadeniz İç Ege ve göller bölgesinde yağmur var. Çarşambadan itibaren iç bölgelerdeki aşırı sıcaklar da ortalamaya dönüyor. Önümüzdeki hafta sonu Güney Ege ve İç Anadolu'da sıcaklar tekrar artıyor" ifadelerini kullandı. İLLERİN 4 GÜNLÜK SICAKLIK RAPORLARINI PAYLAŞTI Şen paylaşımlarına şu şekilde devam etti; "Bugün Pazar Edirne ve Çanakkale'de yağmur var. Diğer yerler açık. Marmara ve kuzey Ege de Lodos kuvvetli. Batıda aşırı sıcakların son günü yarından itibaren olması gereken derecelere dönecek. İç Anadolu'da pazartesi salı günü de aşırı sıcaklar var. Dışarı çıkmayın. Bugün İstanbul 34 Yarın 32 Salı 30 Çarşamba 28, Ankara Bugün 38 yarın 36 Salı 37 Çarşamba 34, İzmir Bugün 34 Yarın 35 Salı 33 Çarşamba 34, Antalya Bugün 32 Yarın 32 Salı 31 Çarşamba 30."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website