Sultanbeyli Belediyesi, Osmaniye’ye konteyner kent kurdu

Sultanbeyli Belediyesi, deprem bölgesindeki çalışmaları kapsamında Osmaniye’nin Bahçe ilçesine birçok kurum ile iş birliği yaparak konteyner kent kurdu. Belediye, depremzedeler için bölgeye 65 konteyner ev ulaştırdı.
Sultanbeyli Belediyesi, ‘Rgw-Earthquake3 Deprem Projesi’ kapsamında; RGW, Diyanet Canada, Cambridge Muslim Society, Humaniti, HCI, SKC, Toronto Islamic Society, Albanian Muslim Society, Muslim Society of Waterloo & Wellington Counties, Muslim Association of Hamilton, Blue Mosque Foundation Diyanet Edmonton, Cambridge Muslim Society ve Kanata Muslim Association gibi kurumların iş birliğiyle ve AFAD’ın öncülüğünde Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki depremzedelere 65 konteyner ev ulaştırdı. Her türlü ihtiyaca göre oluşturulan konteyner evler, bölgede yerini alarak ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunuldu.
“PROJEYE KATKI SUNAN TÜM PAYDAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM” Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Asrın felaketi 6 Şubat depremi hepimizi derinden üzdü. Depremin ilk olduğu andan itibaren tüm imkânlarımızı seferber ettik ve bölgedeki kardeşlerimizin yanında olduk. Devletimizin öncülüğünde de kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hatay Kırıkhan’a konteyner mahallemizi oluşturduk ve orada yaşam devam ediyor. Daha sonra bölgeye nasıl katkı sağlarız diye çalışmalarımızı hızlandırmıştık. Ardından birçok yardım kuruluşuyla ortaklaşa projeler ürettik ve Osmaniye’nin Bahçe ilçesine de konteyner kent kurduk. Projeye katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website