Geçen hafta 150 liraya çıkan hamsi bu hafta sudan ucuz

Geçtiğimiz ay denizlerde av yasağının kalkmasıyla balıkçılar denizlere açılmaya başladı. Balıkçılar kasa kasa hamsiyle karaya dönerken bolluk fiyatlara da yansıdı. Geçen hafta fırtınalı hava nedeniyle 150 liraya kadar çıkan hamsi bu hafta 50 liraya geriledi. Karadeniz'de geçtiğimiz hafta hem teknelerin açılmaması hem de azalan hamsi tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçen hafta 150 liraya kadar çıkan hamsi, bu haftaya 50 lira ile başladı.
"BOLCA HAMSİ VAR" Diğer balık çeşitlerinin denizde az olması sebebiyle tüm teknelerin hamsiye yöneldiğini belirten Balıkçı Tuncay Kılıç, "Hamsi biraz yoğun. Geçen hafta kıtlık yaşamıştık. 150 liraya kadar çıkan hamsi bugün günümüzde 50 liraya kadar düştü. İyi durumda, bolca var." dedi.
"DİĞER BALIKLAR HAMSİ GİBİ UCUZ DEĞİL" Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: "Palamudun olmaması, çinekop familyasının az olması, istavritin olmaması insanları hamsiye yönlendiriyor. Biz de balık satıyoruz. Diğer balık çeşitleri tezgahta var ama hamsi gibi düşük değil. Bugün mezgit 70 ila 80 lira arasında. Çok az olan istavrit 150 lira. Hamsiden ucuz balık şu anda yok"
İHA
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website