Bitlis’in kültürü Yenikapı’ya taşındı

Bitlis’in kültürü Yenikapı’ya taşındı Yenikapı Etkinlik Alanı’nda ‘Bitlis Tanıtım Günleri’ başladı. Bitlis’in büryan kebabı, balı, kurutulmuş şor balığı, cevizi ve yöresel kültürü stantlardaki yerini aldı.
Yenikapı Etkinlik Alanı bu kez Bitlis’e ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bitlis'in hem kültürü hem de yöresel zenginlikleri 24 Aralık Pazar akşamına kadar fuar alanında ziyarete açık olacak. Büryan kebabı, ciğer taplaması, Bitlis köftesi, kurutulmuş şor balığı, cevizi ve onlarca yöresel zenginliği stantlarındaki yerini aldı.
Bitlis Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyon Başkanı (BİTLİSKON) Emrah Taşar, Başkan Vekili Serpil Akyar Oruç’un da katıldığı Bitlis Tanıtım Günleri’ne ilgi yoğun oldu. Davul ve zurna eşliğinde halayların çekildiği Bitlis Tanıtım Günleri’ne tüm İstanbulluları davet eden BİTLİSKON Başkanı Emrah Taşar, “Güzide memleketimiz Bitlis’in hem yöresel hem de kültürel değerlerini Yenikapı Fuar Alanı’na taşıdık… Bitlis’in başta büryan kebabını, tavasını, cevizini, balını, birçok yöresel lezzetini ve Bitlis’in kültürünü yakından tanımak isteyen tüm İstanbulluları ve hemşerilerimizi fuarımıza bekliyoruz” diye konuştu. Yenikapı Etkinlik Alanı’ndaki Bitlis Tanıtım Günleri 24 Aralık Pazar akşamına kadar kapılarını ziyarete açık tutacak.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website