AK Parti, İstanbul Belediye Başkanı adaylığını Murat Kurum'a tebliğ etti

AK Parti'nin yaklaşan yerel seçimler için 12'si büyükşehir olmak üzere 28 belediye başkan adayının açıklamasına saatler kala, İBB adayı ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a tebliğ edildi. Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını bugün kamuoyuna tanıtacak olan Ak Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olarak eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'ı seçti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun da adı geçtiği görev için Ak Parti, İBB adaylığını Murat Kurum'a tebliğ etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12'si büyükşehir olmak üzere Ak Parti'nin 28 belediye başkan adayını, bugün İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törende açıklayacak. Adayı duyurulacak 28 il arasında İstanbul da bulunurken İBB adaylığı için kulislerde Murat Kurum ve Tevfik Göksu'nun ismi öne çıkmıştı.
AK PARTİ, ADAYLIĞINI MURAT KURUM'A TEBLİĞ ETTİ Törene saatler kala AK Parti adayı belli oldu. İBB Başkan adaylığı için Murat Kurum seçildi. AK Parti, Kurum'a adaylık görevini tebliğ etti. Öte yandan İBB Başkan adaylığına ilişkin henüz AK Parti'den ve Murat Kurum'dan herhangi bir açıklama yapılmadı. Karar, bugünkü AK Parti aday tanıtımında kamuoyuna açıklanacak.
46 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSE 15 OCAK'TA ANKARA'DA BELLİ OLACAK Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün açıklanacak 28 ilden geriye kalan 46 belediye başkan adayını ise 15 Ocak'ta Ankara'da duyuracak. AK Parti'nin ilçelerdeki belediye başkan adayları ise 15 Ocak'tan sonra belli olacak. Açıklanacak 12 büyükşehir İstanbul Muğla Kocaeli Erzurum Eskişehir Balıkesir Bursa Aydın Samsun Mardin Denizli Ordu Büyükşehirler dışındaki 16 il Artvin Bayburt Giresun Elazığ Edirne Düzce Bitlis Bingöl Çanakkale Çankırı Kastamonu Rize Sinop Tokat Yalova Isparta
Kaynak: Haberler.com
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website