İstanbul Ümraniye'de metro çalışmasının yapıldığı alanda bina çöktü! O anlar saniye saniye kamerada

İstanbul Ümraniye'de metro çalışmasının yapıldığı alanda göçük oluştu. Bölgede tehlike nedeniyle tahliye edilen bir bina kısa süre sonra çöktü. Valilik, binada can kaybı ya da yaralı olmadığı belirtti. İstanbul Ümraniye'de Elmalıkent Seyrantepe Caddesi'nde metro çalışması sırasında caddede çökme meydana geldi. Çökmenin meydana geldiği alanda ağır hasar alan bina tahliye edildi. Boşaltılan bina yarım saat sonra yerle bir oldu. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı. ÖNCE YOLDA ÇÖKME MEYDANA GELDİ Elmalıkent Mahallesi'ndeki biri 2 katlı, biri 3 katlı binanın önündeki yolda metro inşaatı çalışması nedeniyle çökme oluştu. Bunun üzerine olay yerine sevk edilen ekipler, çevrede güvenlik şeridi çekerek önlem aldı.
AĞIR HASAR ALAN BİNA YERLE BİR OLDU Alınan önlemler kapsamında tahliye edilen bitişik haldeki bina yarım saat sonra çöktü. Çökme nedeniyle bölgeye takviye ekipler sevk edildi. Binanın çökme anı ise saniye saniye kameralara yansıdı.
VALİLİKTEN AÇIKLAMA: ÖLÜ YA DA YARALI BULUNMAMAKTADIR İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada bina çevresinde gerekli önlemlerin alındığı vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ümraniye Metro hattında meydana gelen kısmi göçük nedeniyle Ümraniye Elmakent Mahallesi Seyrantepe Caddesi üzerinde bulunan ve kullanılmayan üç katlı binada çökme meydana gelmiştir. Binanın boş olması nedeniyle olayda herhangi bir ölü ya da yaralı bulunmamaktadır. Bina çevresinde gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır."
haberler.com
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website