Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı, Cengiz Topel Yıldırım İYİ Parti'nin Ankara adayı oldu

Sabah saatlerinde İstanbul adayının Buğra Kavuncu olduğunu açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, öğleden sonra ise Ankara adaylarının Cengiz Topel Yıldırım olduğunu duyurdu. Topel, eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir dönem başdanışmanlığını yapmıştı. İyi Parti'de Buğra Kavuncu'nun İBB adaylığının duyurulmasından sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da belli oldu. Partinin Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu. İSTANBUL ADAYI KAVUNCU OLDU İyi Parti, yerel seçimlere "hür ve müstakil" girme kararı almasının ardından belediye başkan adaylarını duyurmaya devam ediyor. Parti lideri Akşener, sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na Buğra Kavuncu'nun, Balıkesir Belediye Başkanlığı'na da Turhan Çömez'in aday olduğunu duyurdu. ANKARA'DA CENGİZ TOPEL YILDIRIM ADAY Akşener öğleden sonra ise İYİ Parti Genel Merkezi'ne gelerek Ankara adayını açıkladı. İYİ Parti'nin ABB Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Cengiz Topel Yıldırım kardeşimize İYİ Parti adına ABB Başkan adaylığı ve inşallah belediye başkanlığını teklif ettiğimde hiç sektirmeden, 'Tabii ki Ankara'ya hizmet etmek benim için bir görevdir, şereftir' dedi. Kazanmak üzere bugünden itibaren yola çıkıyor. Aramıza hoş geldiniz" dedi. Topel de sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklamada "Biz hazırız, Ankara hazır. Siz de hazırsanız başlıyoruz. Ankara için Bismillah diyerek yola çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.
CENGİZ TOPEL YILDIRIM KİMDİR? Cengiz Topel Yıldırım, 1964 Nevşehir Kozaklı doğumlu olmasına karşın tüm yaşamını Ankara'da sürdürdü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Yıldırım, başkent gündemine Ankaragücü ile çıktı. Ankaragücü yönetiminde, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ekibi ile mücadelesiyle öne çıktı. Gökçek'e karşı yönetimi kazandı.
Uzun süre eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başdanışmanlığını" da yapan Yıldırım, özellikle İç Anadolu bölgesinde çalışma yaptı. Aynı zamanda işadamı olan Yıldırım, her fırsatta genel siyasete değil, yerel siyasete ilgi duyduğunu dile getirmişti.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website