Meteoroloji'den 17 il için sarı kodlu uyarı! Kuvvetli sağanak ve aşırı sıcak bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Nisan tarihine ait yeni hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre; Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu 17 il için sarı kodlu uyarı verildi. Söz konusu illerde kuvvetli rüzgarın etkili olması beklenirken, bazı şehirlerde de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan yurdun bazı kesimlerinde de sıcaklıkların 38 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarına ait hava durumu raporunu internet sitesi üzerinden yayınladı. Rapora göre; bazı iller için sağanak uyarısı yapılırken, özellikle yurdun doğu kesiminde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde artacağı bilgisi paylaşıldı. 17 İL İÇİN SARI KODLU ALARM! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan "MeteoUyarı" sayfasında, 17 il için sarı kodlu uyar yapıldı.
Söz konusu illerde kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Uyarı yapılan iller şu şekilde: Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak BİRÇOK İL İÇİN SAĞANAK UYARISI! Öte yandan, bazı iller için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Perşembe günü; Yalova, Kocaeli, Düzce ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu birçok ilde yağışlı havanın hakim olması bekleniyor. BAZI İLLERDE SICAKLIKLAR YÜKSELİYOR Ayrıca; perşembe gününden itibaren yurdun bazı kesimlerinde de sıcaklıklar 38 derecelere kadar yükselecek. Özellikle Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıcaklıkların artması bekleniyor.
İŞTE BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU MARMARA Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. EDİRNE 11°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı İSTANBUL 16°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu KIRKLARELİ 11°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı KOCAELİ 16°C, 30°C Parçalı ve çok bulutlu EGE Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgede yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. A.KARAHİSAR 13°C, 28°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu DENİZLİ 18°C, 34°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu İZMİR 19°C, 29°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu MANİSA 18°C, 31°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyorBatı Akdeniz'in iç kesimlerinde Bölgede yer yer toz taşınımı bekleniyor. ADANA 16°C, 36°C Parçalı ve az bulutlu ANTALYA 17°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu HATAY 19°C, 34°C Parçalı ve az bulutlu MERSİN 19°C, 33°C Parçalı ve az bulutlu İÇ ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Batı kesimlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. ANKARA 16°C, 31°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu ÇANKIRI 13°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu ESKİŞEHİR 16°C, 32°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu KONYA 16°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu BATI KARADENİZ Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgede yer yer toz taşınımı bekleniyor. BOLU 15°C, 32°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu DÜZCE 18°C, 34°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu SİNOP 15°C, 22°C Parçalı bulutlu ZONGULDAK 12°C, 28°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. AMASYA 16°C, 36°C Parçalı ve az bulutlu SAMSUN 16°C, 28°C Parçalı ve az bulutlu TOKAT 15°C, 34°C Parçalı ve az bulutlu TRABZON 15°C, 25°C Parçalı ve az bulutlu DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. ERZURUM 5°C, 23°C Parçalı ve az bulutlu KARS 2°C, 23°C Parçalı ve az bulutlu MALATYA 14°C, 30°C Parçalı ve az bulutlu VAN 6°C, 19°C Parçalı ve az bulutlu GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 11°C, 30°C Az bulutlu ve açık GAZİANTEP 18°C, 34°C Az bulutlu ve açık SİİRT 14°C, 27°C Az bulutlu ve açık ŞANLIURFA 19°C, 34°C Az bulutlu ve açık
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website