Bakan Yumaklı: Çeşme ve Menderes'teki yangınları çıkaranlar gözaltında, ağır yaptırımlar uygulayacağız

İzmir'de Selçuk, Menderes ve Çeşme'deki yangınların kontrol altına alındığını duyuran Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Çeşme ve Menderes'teki yangınlar insan kaynaklı, gözaltılar var" dedi ve ağır yaptırımlar uygulanacağını bildirdi. Bakan Yumaklı öte yandan Selçuk'ta 350 hektar, Menderes'te ise 150 hektar alanın yandığını belirtti. Tarım Ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İzmir'de Selçuk, Menderes ve Çeşme'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını söyledi. "HER 3 YANGINIMIZ DA KONTROL ALTINA ALINDI" Bakan Yumaklı, İzmir'in Selçuk ilçesindeki yangın kriz merkezinde gazetecilere, dün başlayan İzmir'in Selçuk ve Menderes ilçeleri ile Balıkesir'in Susurluk ilçesindeki orman yangınlarına gece de müdahale edildiğini hatırlatarak, "An itibarıyla her üç yangınımızın da kontrol altına alındığını söylemek istiyorum" dedi.
"ÇEŞME YANGINI SİGARA İZMARİTİNDEN ÇIKTI MAALESEF" Yangın çıkış sebeplerinin valilik ve kolluk güçleri tarafından araştırılmaya devam ettiğini belirten Bakan Yumaklı, "Menderes yangınıyla alakalı bir hobi bahçesinde çıktığını söylemiştik, ilgili kişiler gözaltında. Dün yine İzmir'de risk grubunda 6 adet yangın vardı, Çeşme'deydi birisi de. Çeşme yangını bir sigara izmaritinden çıktı maalesef. Bu kişi de gözaltına alınmış durumda.
Tarım Ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İzmir'de Selçuk, Menderes ve Çeşme'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını söyledi. "HER 3 YANGINIMIZ DA KONTROL ALTINA ALINDI" Bakan Yumaklı, İzmir'in Selçuk ilçesindeki yangın kriz merkezinde gazetecilere, dün başlayan İzmir'in Selçuk ve Menderes ilçeleri ile Balıkesir'in Susurluk ilçesindeki orman yangınlarına gece de müdahale edildiğini hatırlatarak, "An itibarıyla her üç yangınımızın da kontrol altına alındığını söylemek istiyorum" dedi. Bakan Yumaklı: Çeşme ve Menderes'teki yangınları çıkaranlar gözaltında, ağır yaptırımlar uygulayacağız "ÇEŞME YANGINI SİGARA İZMARİTİNDEN ÇIKTI MAALESEF" Yangın çıkış sebeplerinin valilik ve kolluk güçleri tarafından araştırılmaya devam ettiğini belirten Bakan Yumaklı, "Menderes yangınıyla alakalı bir hobi bahçesinde çıktığını söylemiştik, ilgili kişiler gözaltında. Dün yine İzmir'de risk grubunda 6 adet yangın vardı, Çeşme'deydi birisi de. Çeşme yangını bir sigara izmaritinden çıktı maalesef. Bu kişi de gözaltına alınmış durumda. Bakan Yumaklı: Çeşme ve Menderes'teki yangınları çıkaranlar gözaltında, ağır yaptırımlar uygulayacağız "ÇOK AĞIR MÜEYYİDELERLE KARŞILAŞACAKLAR" Ben buradan ister bilinçli ister bilinçsiz, hata ya da ihmal ile herhangi bir şekilde orman yangınına ya da zarar verecek yangına sebep olacakların çok ağır müeyyidelerle karşılaşacağını belirtmek istiyorum. Bu konunun telafisi yok. Can ve mal kaybı gibi sonuçlara yol açabilecek. Bunları engellemek adına çok yoğun mücadele oluyor." diye konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website