Brüksel'deki Tepki Çeken PKK Çadırı Kaldırıldı


PKK'nın Belçika'nın başkenti Brüksel'de açtığı ve tepkilere neden olan çadır, saldırılar sonrası, yetkililerin isteği üzerine apar topar kaldırıldı.


Brüksel'deki Tepki Çeken PKK Çadırı Kaldırıldı
Terör örgütü PKK'nın Belçika'nın başkentiBrüksel'de açtığı ve tepkilere neden olan çadır yetkililerin isteği üzerine kaldırıldı.

ANKARA SALDIRISINDAN SADECE 2 GÜN SONRA KURULMUŞTU

Brüksel'deki terör saldırılarının ardından polis, terör örgütü PKK yandaşlarından çadırı kaldırmasını istedi. 13 Mart'ta meydana gelen Ankara'daki terör saldırısından sadece 2 gün sonra alınan izinle kurulan çadır, bugün öğleden sonra söküldü.PKK AY SONUNA KADAR İZİN ALMIŞTI

Terör örgütü PKK, çadır için ay sonuna kadar Belçika makamlarından izin almıştı.

PKK LİDERİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEMİŞTİ

Örgüt simgelerinin yer aldığı çadırda, bir bombalama eyleminin emrini verdiği iddiasıyla kırmızı bültenle aranan PKK'nın Avrupa'daki liderlerinden Remzi Kartal basın toplantısı düzenlemişti.ÇADIR BELÇİKA POLİSİ TARAFINDAN KORUNUYORDU

Brüksel'de 18 Mart'ta düzenlenen Türkiye-Avrupa Birliği Zirvesi sırasında boşaltılan çadıra ertesi gün tekrar terör örgütünü simgeleyen bez parçaları asılmış ve çadır Belçika polisi tarafından korumaya alınmıştı.

BELÇİKA HÜKÜMETİ TUTUMUNU BİR TÜRLÜ DEĞİŞTİRMEMİŞTİ

Belçika hükümeti, Türkiye'nin en üst düzeyde ilettiği tepkilere rağmen terör örgütüne yönelik tutumunu değiştirmemişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili, "Bunlar ikircikli davranıyorlar. Bugün bayrağı indirmişler, posterleri kaldırmışlar, kimi aldatıyorsunuz. Dürüst olun, samimi olun. Karşınızda aldanacak bir Türkiye yok, bir Türk milleti yok. Bunu biliniz. Bunun adı teröre teslim olmaktır. Bunlar teröre teslim oldular." ifadelerini kullanmıştı.

Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website