114 ortaokul öğrencisine bisiklet dağıtıldı


Bağcılar’da eğitim gören ortaokul öğrencilerine, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 114 ortaokul öğrencisine bisikletleri dağıtıldı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında öğrencilere bisiklet dağıtıldı. Bisiklet dağıtım töreni Abdurrahman Nermin Bilimli Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlendi. Öğrencilere bisikletler protokol tarafından dağıtılırken, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bisiklete binerek sahnede kısa gezinti yaptı. 
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı insanların günlük yaşamları içerisinde koştururken sağlıklarına da dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Spor yapmanın mazereti olmadığını da kaydeden Çağırıcı, 'İlçemize 18 yıl önce spor salonları inşa ederek hizmete sunduk. 22 mahallemizdeki mahalle konaklarımızda aletli spor salonları bulunuyor. Yine parklarımızda da yürüyüş parkurları ve spor aletleri var' şeklinde konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise şimdilik 114 ortaokul öğrencisini bisiklet dağıttıklarını belirterek, bu sayının 2016 yılı itibariyle artacağını kaydetti.
Programın ilerleyen protokol tarafından öğrencilere bisikletleri dağıtıldı. Öğrenciler bisikletlerine kavuşurken büyük bir sevinç yaşadı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website