Büyükçekmece ve Gorna Oryahovitsa arasında kardeşlik köprüsü


2003 yılında atılan imzalarla kardeş şehir olan Büyükçekmece Belediyesi ve Bulgaristan'daki Gorna Oryahovitsa Belediyesi arasındaki ilişkiler her geçen gün gelişiyor.
Gorna Oryahovitsa'da yaptırdığı "Kardeş Şehir Büyükçekmece Camii'nin açılış töreni için Bulgaristan'a giden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve beraberindeki heyet  Gorna Oryahovitsa Belediyesi'ni ziyaret etti.
Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Büyükçekmece Müftüsü Ahmet Yaylalı, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı Büyükçekmece heyeti, Gorna Oryahovitsa Belediye Meclis Başkanı Daniel Kostadinov tarafından karşılandı.
"Dostluk ve Kardeşlik Köprüsü Kurduk"
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece'nin 17 adet kardeş şehri bulunduğunu ancak Gorna Oryahıvitsa'nın farklı bir yeri olduğunun altını çizerek; " Gorna Oryahovitsa ile her alandaki ilişkilerimiz her geçen daha da ileri düzeye ulaşmaktadır. Karşılıklı olarak kültür, sanat, eğitim konuları başta olmak üzere hemen her konuda birbirimize destek olmayı sürdüreceğiz. Amacımız sınır komşumuz Bulgaristan ve Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerini daha da perçinlemektir. Kültürler arasında kurduğumuz bu dostluk ve kardeşlik köprüsü hiç şüphesiz ki bizden sonrada sürdürülecektir" dedi.
"İlişkilerimiz Her Dönem Daha da Gelişti"
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e, Gorna Oryahovitsa kentine yapmış olduğu yardım ve katkılar için teşekkür eden Kostadinov, "2003 yılında Büyükçekmece Belediyesi ile kardeş şehir anlaşması imzalandı. O tarihten sonra bizde 3 başkan değişti. Ancak, Başkan Akgün her zaman görevinin başındaydı. Bu süreçte sürekli olarak ilişkilerimizi geliştirdik. Daha önce kilisemize ve futbol takımımıza destek veren Başkan Akgün'ün kentimize yaptırdığı cami ile de önemli bir eksikliği giderdi. Gorna Oryahovitsa halkı adına Başkan Akgün başta olmak üzere katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website