Çekmeköy Çocuk yayın hayatına başladı


Çekmeköy Belediyesi’nin çocuk dergisi Çekmeköy Çocuk, Nisan sayısıyla yayın hayatına başladı.
Çekmeköy Belediyesi’nin çocuklar için hazırladığı Çekmeköy Çocuk Dergisi, nisan sayısıyla çocuklarla buluştu.  Uzmanlar tarafından hazırlanan ve anne, babaların görüşleriyle son şekli verilen derginin Bilge ve Kağan karakterleri, çocuklar tarafından çok sevildi.
Eğlendirirken öğretmeyi hedefleyen derginin içeriğinde; Bulmacalar, Meslekler Hakkında Bilgiler, Zamanda Yolculuk, Mini Tarif, 5 Adımda Hayvan Dostlarımız, Tatil Günlüğü, Bir Keşif Bir Kaşif, Bil-Bul-Eğlen bölümleri yer alıyor.  Ayrıca Çekmeköy Postası bölümünde çocuklar kendi hazırladıkları resim, şiir, hikayelerle dergide yer alıyorlar.
Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan dergi, her yılın ilk haftası yayımlanacak. İlk etapta 20 bin basılan dergi, ilköğretim okullarının anasınıfları ve ilköğretim sınıflarında dağıtıldı. Derginin ilk sayısında Osmanlı Padişahları’nın yer aldığı yap boz oyunu da çocuklara hediye edildi. Çekmeköy Çocuk ayrıca Çekmeköy Belediye binası, ek hizmet binaları ve Seri Nokta İletişim Merkezleri’nden ücretsiz olarak alınabiliyor.
İsmihan İsmet Süzer İlköğretim Okulu’ndaki dağıtıma katılan ve sınıfları dolaşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ““Eğlenceli, eğitici, öğretici içeriği ile Çekmeköylü Çocukların klavuzu olacak yepyeni bir dergi hazırladık. Birbirinden güzel etkinlikleri içeren bu çalışma ile hayal gücünüzün sınırlarını genişletmeyi, genel kültürünüzü artırmayı, zihinsel ve ruhsal gelişiminize katkıda bulunmayı hedefledik. Tüm bunları yaparken yaş grubunuza uygun olarak bıkmadan, sıkılmadan öğrenebileceğiniz bir yol izleyerek, eğlenirken öğrenebileceğiniz sayfalar oluştu. Bu derginin yapımı ve size ulaşmasında bizlere destek olan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze de ayrıca teşekkür ederim, ” dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website