Göz alıcı renkleri ve güzelliğiyle Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan lale Eyüp’te toprakla buluştu.
Osmanlı imparatorluğu’nda bir döneme adını veren ve zamanla unutulmaya yüz tutan laleler, yapılan çalışmalarla İstanbul da ve Eyüp’te yeniden can buldu.
Eyüp’e dikilen lalelerin çok güzel bir şekilde kendilerini göstermeye başladığını ifade eden Eyüp Belediye başkanı Remzi Aydın, "Gerçekten çok renkli çok güzel bir ortam oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile Eyüp’ün her bir köşesini lalelerle donattık. Kültürümüzde önemli bir yeri olan lale çiçeği ile Eyüplüleri buluşturmuş olduk" diye konuştu.