Teknoloji Bağımlılığı Kongresi İstanbul'da toplanacak


Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek.
012 ve 2013 yıllarında Kültür Toplum ve Aile Derneği (KÜLT) ve Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi bu yıl 3 – 4 Mayıs tarihlerinde Kültür Toplum ve Aile Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle Yeşilay’ın ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek.
3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresinde patolojik internet kullanımı, video oyunu bağımlılığı, cep telefonu bağımlılığı, siber zorbalık ve siber güvenlik, pornografi, sosyal medya, teknolojinin güvenli kullanımı, duruş bozuklukları ve daha birçok konu ele alınacak.
Eş zamanlı konferans ve panellerin olacağı kongre, yurtiçi ve yurtdışındaki araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirecek. Kongrede, öğretmenler, doktorlar, psikologlar, psikiyatrlar, akademisyenler, araştırmacılar ve sosyal hizmet çalışanlarına birçok farklı başlıkta yeni perspektifler sunulacak.
İlki 2012 yılında düzenlenen I. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne Prof. Dr. Susan Greenfield, Prof. Dr. Mark Griffiths, Dr. David Greenfield, Dr. Aric Sigman ve Dr. Chien Chou’nun yanı sıra Prof. Dr. Kültegin Ögel, Prof. Dr. Kemal Sayar ve Prof. Dr. Kürşat Çağıltay gibi isimler katılmıştı. 2013 yılında düzenlenen 2. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne Prof. Dr. Gary Small, Prof. Dr. Alexander Voiskounsky, Dr. Michael Rich,  Prof. Dr. Mark Bauerlein, Dr. Tao Ran, Dr. Cherly Olson, Prof. Dr. İlhan Yargıç gibi bu alanda çalışma yapan önemli isimler iştirak etmişti.
3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı kongresi konuşmacıları arasında ise Prof. Mark Griffiths, Gary Wilson, Dr. Kenneth Woog Mary Sharpe Dr. Michael Rich, Darryl Mead, Young Yim Doh gibi alanında uzman birçok isim katılıyor.
Bu yıl 3 – 4 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan ve 1200’ü aşkın katılımcının beklendiği 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne katılım herkese açık ve ücretsizdir.
Detaylı bilgi için: http://technologyaddiction.org/
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website