Türkiye gençliği Genç Türkiye Zirvesi'nde buluşacak


Türkiye gençliğinin bir araya geleceği “Genç Türkiye Zirvesi” 6 Mayıs'ta başlıyor.
Genç Türkiye Zirvesi, İnfoloji organizasyonluğunda 6-8 Mayıs 2016 tarihlerinde “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” ana teması ile 4. kez hayat buluyor. Zirve; Cumhuriyetin 100. yılında stratejik hedeflerine ulaşırken “Lider Ülke Türkiye” vizyonu için çalışan Türkiye gençliğinin temsilcilerini buluşturacak bir platform niteliği oluşturuyor.
Her yıl güncel ve stratejik temaların işlendiği Genç Türkiye Zirvesi; 2016 yılında “Bilgi Toplumu” ana teması ile düzenlenecek. Bilgi toplumu; yeni temel teknolojilerin gelişimi ile bilgi sermayesinin ve nitelikli iş gücü faktörünün önem kazandığı, eğitimde sürekliliğinin ön plana taşındığı, iletişim teknolojileri, bilgi otoyolları, elektronik ticaret gibi yeni kavramlar ile toplumu ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal açıdan sanayi toplumunun ötesine taşıyan bir gelişme aşaması olarak nitelendiriliyor.
Genç Türkiye Zirvesi, “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” vizyonu ile ülkemizi zirveye taşıyacak. Türkiye gençliğinin bir araya geleceği Zirve’de, “Güçlü Yarınlar İçin Bilgi Toplumu”, “Bilgi Ekonomisi ve Bütünsel Kalkınma”, “Vasatlıktan Kurtulmanın Yolları: Bilgi Gençliği”, “Teknoloji ve İnovasyon Odaklı Yeni Nesil Üniversiteler”gibi konu başlıklarında ortak akıl oluşturulacak.
 Zirvenin birinci gününün açılış oturumunu Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç “Güçlü Yarınlar İçin Bilgi Toplumu” başlıklı açılış konuşmasını gerçekleştirecek.
Sektöründe öncü firmaların üst düzey yöneticilerinin de yer alacağı etkinlik kapsamında, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Temsa Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, Siemens Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Fabrikalar Direktörü Ali Rıza Ersoy ve Hexagon Studio Genel Müdürü Tolga Kaan Doğancıoğlu gibi Türkiye’nin önde gelen isimleri bulunuyor.
GTZ Gençlik Fuarı da açılacak
Genç Türkiye Zirvesi kapsamında ilk kez düzenlenecek GTZ Gençlik Fuarı, gençlere yönelik ürün, hizmet ve kariyer imkanı sunan tüm resmi kurumlar ve özel kuruluşları, Türkiye’nin gençleriyle buluşturmak için 6-7 Mayıs 2016 tarihlerinde kapılarını Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıyor.
Teknoloji ve İnovasyon, Hızlı Tüketim Ürünleri, Hobi ve Eğlence, Yurt Dışı Eğitim ve Dil Okulları, Yayınevleri sektörlerinden firmalar fuarda katılımcı olarak yerini alacak.
GTZ Akademi Ödülleri sahiplerini bulacak
Zirvede ayrıca sanattan teknolojiye kadar başarılı olmuş pek çok kişiye GTZ Akademi Ödülü verilecek.
Ödüller 7 Mayıs 2016 Cumartesi Günü 18:00’da başlayacak özel bir tören ile sahiplerine ulaşacaktır.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website