Planlı işler haritası yayında


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Bilgi İşlem ekipleri tarafından yazılımı gerçekleştirilen “Planlı İşler Haritası” faaliyete geçti.
Dünyanın odak şehirleri arasında olan İstanbul’un, idari sınırları içinde 39 ilçe ve 174 köy ana ulaşım yolu dahil olmak üzere toplam 4 bin km’lik yol ağında hizmetlerini sürdüren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin yapmış olduğu çalışmaları gösteren hyoarita, bilgilendirme amaçlı olarak hizmete girdi.
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Başkanlığı’na ait; asfalt kaplama, tretuar yapımı ve sökümü, bordür sökme ve döşeme, beton duvar yapımı, engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar, kışla mücadele, korkuluk onarımı ve yapımı, yağmur suyu, baca ızgara temizleme, hafriyat toplama ve yaya alanı gibi çalışmalar, haritada tek tek gösteriliyor.
İstanbul genelindeki yol çalışmaları hakkında bilgiler veren Planlı İşler Haritası’nda, yapılan iş, işin başlangıç ve bitiş tarihi, bölge sorumlusu ve telefonu ile cadde adı yer alıyor. 9 farklı bölgeden gelen bilgiler her gün düzenli olarak sisteme girilerek https://yolbakim.ibb.gov.tr/adresinde güncelleniyor. Yapılan iş gruplarında karışıklığa neden olmaması için harita üzerinde farklı renklerde gösteriliyor.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website