Sancaktepe Belediyesi Geleneksel Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Unvanını Fatih Atlı Kazandı


Sancaktepe Belediyesi geleneksel yağlı güreş müsabakasında başpehlivanlık unvanını Recep Kara’yı yenen Fatih Atlı kazandı.
23’üncüsü düzenlenen Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri Samandıra şölen alanında gerçekleşti. Düzenlenen güreşlerin finalinde Recep Kara ile Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Kırkpınar güneşlerinde başpehlivan unvanı bulunan Recep Kara’yı yenen Fatih Atlı, başpehlivan unvanını kazandı. Sancaktepe Belediyesi güreşçisi Serhat Balcı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Bayram Ertan ise üçüncü oldu.
Müsabakada konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Burada Ata sporumuzu büyük bir zevkle izliyoruz. Ata sporumuzu seviyoruz, yaşıyoruz, yaşatacağız. Ve Kırkpınar’dan sonra Sancaktepe yağlı güreşler organizasyonları Türkiye’de iki numara olacak diye bir idealimiz vardı. Bugün de burada 800 civarı küçük boydan başpehlivana kadar güreşçilerimiz er meydanına çıktılar. Tüm sporcularımıza başarılar dilerken Sancaktepe halkına İstanbullulara ve çevre illerden gelen misafirlerimize de teşekkür ediyorum. Ata sporunun ecdattan kalan bir yadigâr olarak görüyoruz. Ve bir yerel yönetici olarak da bir sorumluluk gereği güreşe yönelik çok büyük hizmetlerimiz oldu” dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website