İstanbul'da Kar Yağışı Salı Gününe Kadar Devam Edecek


İstanbul'da günlerdir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar yerini soğuk havaya bırakıyor. Yarın başlayacak kar yağışı salı gününe kadar etkisini sürdürecek.


Günlerdir süren yüksek hava sıcaklıkları yerini soğuk havaya ve kar yağışına bırakıyor. İstanbul'da havanın bugün parçalı bulutlu olacağı tahmin edilirken sıcaklıkların ise 4 derece birden düşeceği bildirildi. Verilere göre hafta sonu kentte kar yağışı etkili olacak.
YURTTA HAVA DURUMU
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Güney ve İç EgeDoğu Karadeniz kıyıları, BurdurAntalya'nın batısı, KırıkkaleYozgatKırşehirKayseriErzurumKarsArdahanOrdu ve Samsun'un doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda hafif kar, yağış alan diğer yerlerde aralıklı hafif yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI 4 DERECE AZALACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, iç ve doğu bölgelerde zaman zaman güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
İSTANBUL'A KAR GELİYOR
İstanbul'da havanın bugün parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise 4 derece birden düşeceği bildirildi. Hafta sonu kentte kar yağışı etkili olacak. Öte yandan AKOM'un uyarısına göre, yurdumuz Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girerken, 11 Şubat Cumartesi (yarın) akşamı ile 15 Şubat Çarşamba günleri arasında İstanbul'da soğuk hava, fırtına, buzlanma ve kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor.
İŞTE BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA DURUMU
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 10
İstanbul: Çok bulutlu, kuzey kesimleri aralıklı hafif yağmurlu 5
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı 16
Adana: Parçalı bulutlu 17
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 8
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri hafif sağanak yağışlı 17
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde doğusu hafif yağmurlu 7
Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7
Erzurum: Parçalı çok bulutlu, hafif kar yağışlı 0
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 7


  İşte 5 günlük hava tahmini:
  Paylaşki Değeri Artsın :
  Print PDF

  Yükleniyor...

  Son Yazılar

  Köşe Yazarları

  Popüler

  Dış Kaynaklar

   
  Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
  Yazılım/Tasarım : ERSA
  Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
  Ersa Tasarım
  Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website