SÜNNET ÖNCESİ BOĞAZDA TEKNE TURU


Bayrampaşa Belediyesi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da yüzlerce Bayrampaşalı çocuğu sünnet ettiriyor. Sünnet öncesi oldukça heyecanlı olan çocuklar, boğaz turunda gönüllerince eğlendi. Boğaz turuna Bayrampaşa Belediyesi Sosyal yardım işleri Müdürü Yaşar Urgan da eşlik ederek çocuklarla ve aileleriyle tek tek ilgilendi.
Bayrampaşa Belediyesi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da yüzlerce Bayrampaşalı çocuğu sünnet ettiriyor. Sünnet öncesi oldukça heyecanlı olan çocuklar, boğaz turunda gönüllerince eğlendi. Boğaz turuna Bayrampaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Yaşar Urgan da  eşlik ederek çocuklarla ve aileleriyle  tek tek ilgilendi.
Sünnet kıyafetleri Bayrampaşa Belediyesi tarafından karşılanan 175 çocuk, bu kez de aileleriyle birlikte Belediye ye ait otobüslerle  bir noktadan alınarak  boğaz turuna götürüldü. Boğazın her iki yakası da gezdirilen çocuklar ve aileleri yeni yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de görme fırsatı elde etti. Vapurda yiyecek ve içecek ikram yapılan çocuklar ve aileleri Boğaz turunda, teknede müzik eşliğimde halaylar çekip çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Aileleri ile beraber boğaz manzarasında  bol bol hatıra resim çektirdiler.
‘’BAYRAMPAŞADA GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ’’
Bayrampaşa Belediyesi "Sosyal belediyecilik alanında Bayrampaşa halkına birçok hizmet veriyor, sünnet organizasyonu da bunlardan bir tanesi. Gelen talepler doğrultusunda 23 yıldır belediye bu hizmetlerine devam ediyor, bu hizmetin neticesinde binlerce çocuk hijyenik ortamlarda sağlıklı bir şekilde  sünnet ettiriliyor. Bu senede Belediye ye müracaat eden ailelerin 175 çocuğu gruplar halinde özel bir sağlık kuruluşunda sünnet ettiriliyor.  175 çocuğa önce tüm sünnet kıyafet takımları hediye ediliyor, sonra Boğazda aileleriyle beraber eğlenceli Tekne turu yaptırılıyor, daha sonrada özel bir sağlık kuruluşunda, güvenli ve hijyenik ortamda gruplar halinde sünnet kesimleri uzman Doktorlar eşliğinde yapılıyor. Yapılan bu hizmetlerin tüm masrafları  tamamen Bayrampaşa Belediyesi tarafından karşılanıyor.
Çocuklarını Bayrampaşa Belediyesi kanalıyla sünnet ettirecek aileler de taleplerinin Bayrampaşa Belediyesi tarafından olumlu karşılanmasından oldukça memnun olduklarını dile getirerek, Başkan Aydıner’e ve ekibine  çok teşekkür ettiklerini , bu ve bunun gibi hayırlı hizmetlerin devam etmesi gerektiğini  temenni ediyorlar.

Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website