Çakar lambalı araç sahibine 1823 lira ceza kesildi: Aracın üzerinde takılı olması yasakmış, bilmiyordum

Ankara'da yasa dışı ve yetkisi olmadan çakar lamba kullanan araçlara yönelik denetim yapıldı. Aracında çakar olan bir kişi "Çakarların üzerinde takılı olması da yasakmış, bilmiyordum. Artık yapacak bir şey yok. Söktürüp cezasını ödeyeceğiz" diye konuşurken 1823 lira idari para cezası uygulandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, Atatürk Bulvarı'nda Ulus- Kızılay istikametinde çakar kullanan araçları durdurdu.
UYGULAMA SIRASINDA TESPİT EDİLDİ Denetimde çakar kullanan sürücülerin evrakı kontrol edildi. Uygulama sırasında durdurulan İbrahim Koç'a ait araçta yapılan incelemede çakar tespit edildi.
"ÇAKARLARIN ÜZERİNDE TAKILI OLMASI DA YASAKMIŞ" Polis ekiplerine aracını yeni aldığını, çakar lambalarının kullanım dışı olduğunu beyan eden Koç, "Çakarları kullanmıyorum. Kullanımının cezası olduğunu düşünüyordum. Çakarların üzerinde takılı olması da yasakmış, bilmiyordum. Artık yapacak bir şey yok. Söktürüp cezasını ödeyeceğiz." diye konuştu. PARA CEZASI UYGULANDI Polis ekipleri, sürücüye aracında yasa dışı ve yetkisi olmadan çakar lamba bulundurduğu için 1823 lira idari para cezası uyguladı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website