İsrail'den Gazze'ye kara operasyonu mesajı: Ancak Hamas tüm rehineleri serbest bırakır ve teslim olursa savaş biter

İsrail'in Gazze'ye düzenleyeceği kara harekatının eli kulağındayken İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Jonathan Conricus, bunun olmaması için Hamas'a 2 şart sundu. Conricus, "Eğer Hamas, şu anda yaptığı gibi İsrailli sivillerin arkasında saklandığı yerden çıkıp, 212 rehinemizi geri verir ve kayıtsız şartsız teslim olursa, o zaman savaş biter" dedi. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Jonathan Conricus, Hamas'ın tüm rehineleri serbest bırakması ve teslim olması halinde Gazze Şeridi'nde kara operasyonu düzenlenmeyeceğini ve savaşın biteceğini ifade etti. İSRAİL KARA HAREKATINA HAZIR Hamas'ın askeri kanadını 7 Ekim başlattığı Aksa Operasyonu sonrası İsrail, tam ablukaya aldığı Gazze'ye bombardımanlarına devam ediyor. Hamas'in elinde olan rehinelerin yerine tespit edebilmek için zaman zaman Gazze Şeridi'nde de operasyonlar yapan İsrail'den topyekün bir kara harekatı için Gazze sınırında tanklarını ve piyadelerini hazır bekletiyor.
"HAMAS TESLİM OLURSA KARA HAREKATI OLMAZ" İsrail Savunma Kuvvetleri sözcüsü Jonathan Conricus, ancak Hamas'ın şartsız teslim olması ve rehineleri serbest bırakması durumunda Gazze'ye kara harekatı düzenlenmeyeceğini söyledi. Açıklamalarında Conrius, "Eğer Hamas, şu anda yaptığı gibi İsrailli sivillerin arkasında saklandığı yerden çıkıp, 212 rehinemizi geri verir ve kayıtsız şartsız teslim olursa, o zaman savaş biter" ifadelerini kullandı.
"MUHTEMELEN İÇERİ GİRİP HAMAS'IN KENDİMİZ BİTİRMEMİZ GEREKECEK" Conricus, İsrail'in hava saldırıları ile istedikleri sonucu alacağını ve askerlerini gereksiz bir şekilde tehlikeye sokmaktan kaçınmayı tercih edeceğini de açıkladı. Ancak, böyle bir yaklaşımın Hamas'ı yok etmek için yeterli olmayabileceğini de ekledi. Hamas bu şartları yerine getirmezse, "muhtemelen içeri girip bunu kendimiz yapmamız gerekecek" dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website