Saraçhane'de arbede! Polis Taksim yürüyüşüne izin vermedi, ortalık karıştı

1 Mayıs için Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen gruplar polisin müdahalesiyle karşılaştı. Uzun süren arbede sonrası, Taksim'e gidişine izin verilmeyen gruplar alandan ayrılma kararı aldı. CHP ve DİSK'in Saraçhane'den Taksim'e birlikte yürüyeceklerini duyurması sonrası gözler bu noktaya çevrildi. Yürüyüş için toplanan kalabalık polis müdahalesiyle karşılaştı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla kutlama yapmak isteyen konfederasyon, sendika, işçi grupları ve siyasi parti temsilcileri Saraçhane'de toplandı. Alana girmek isteyen vatandaşlar üst aramasından geçirilirken valilik kararıyla yürüyüş ve gösterilere yasaklanan Taksim Meydanı'na çıkan noktaları ise polis bariyeri ve TOMA araçlarıyla kapatıldı.
BAYRAK VE SOPOLARALA BARİYERLERİ AŞMAYA ÇALIŞTILAR Saraçhane'den geçerek Taksim'e doğru yürüyüş yapmak isteyen ve aralarında çok sayıda sivil toplum örgütünün de bulunduğu kalabalık gruplar, polisler tarafından uyarıldı. Geri dönmeyen grup, ellerindeki bayrak ve sopalarla bariyerleri aşmaya çalıştı.
POLİSTEN BİBER GAZLI MÜDAHALE Grubun ilerlemeye çalışması sonrası çıkan arbedede polis biber gazı ve plastik mermi kullanarak müdahaleye başladı. Olaylar sırasında gözaltına alınanlar oldu. Taksim'e yürüyüşlerine izin verilmeyen gruplar, bir süre sonra alandan ayrılma kararı aldı.
ÇOK SAYIDA POLİS YARALANDI Güvenlik önlemlerine destek için gelen alt geçitten Bozdoğan Kemeri'ne yürüyen Çevik Kuvvet ekiplerine alt geçidin korkuluklarında bekleyen grup tarafından kaldırım taşı atıldı. Olayda, çok sayıda polis yaralandı. Yaralı polisler için olay yerine ambulanslar geldi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website