Sokak hayvanları yalnız değil


Küçükçekmece Belediyesi, sokak hayvanlarını bu soğuk kış günlerinde yalnız bırakmadı.
Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü,  Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi faaliyetleri olan aşılama, kısırlaştırma, sahiplendirme gibi hizmetlerin yanı sıra kedi ve köpek evi dağıtımı yaparak, minik dostları kış günlerinde soğuktan korudu. Küçükçekmece Belediyesi, ayrıca kış şartlarında hayatta kalmaya çalışan kedi ve köpekler için de kanatlı kedi ve köpek beslenme istasyonlarını ilçenin dört bir yanına yerleştirerek, ilçede yaşayan hayvanların açlıktan ölmesinin önüne geçti.

50 kedi ve 19 köpek kulübesi dağıtıldı
İlçe sınırları içerisinde kedi popülasyonunun yoğun olduğu adreslere; barınmaları, mama ve su ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla 25 adet kedi evi kuruldu. 13 adet köpek, 21 adet kedi kulübesi ise 2015 yılında hayvanseverlere dağıtıldı. 6 adet köpek, 29 adet kedi kulübesi ise 2016 yılında yine hayvanseverlere teslim edildi.

14 bin kilo kuru mama sokak hayvanları için tüketildi
İlçe sınırları içerisinde köpek ve kedi popülasyonunun yoğun olduğu mahallelerde beslenme ve su ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla 9 noktaya beslenme odak noktaları kuruldu. Beslenme odaklarına 2016 yılı içerisinde toplam 500 kilo kuru mama takviyesi yapıldı. Ayrıca 2016 yılı kış mevsiminde zorlu kış koşullarında sokak hayvanlarının beslenmesi için belirli alanlara yaklaşık bin kilo civarında kuru mama da bırakılarak hayvanların açlıktan ölmesi engellendi. Toplamda 14 bin kilogram kuru mama 2016 yılında sokak hayvanları için tüketildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website